II Bieg XII Grand Prix Tychów (nowa formuła zawodów)

27 stycznia 2019 r. rozpoczął się nowy cykl Grand Prix Tychów w Biegach Długodystansowych czyli serii 6 biegów rozgrywających się w tyskich Paprocanach. Podczas XII Grand Prix Tychów pierwsze trzy spotkania biegowe odbędą  się w miesiącach od stycznia do marca, a kolejne trzy zostaną rozegrane w listopadzie i grudniu. Takie rozplanowanie biegów sprawia, że są one bardzo ciekawą formą sprawdzania swojej biegowej sprawności oraz motywacją do ciągłej pracy nad kondycją. Za każdy bieg zawodnicy otrzymują punkty, zależne od uzyskanego miejsca na mecie. Zdobywcy pierwszych miejsc w całym Grand Prix zostaną sowicie nagrodzeni. Pod uwagę brane są lokaty z wszystkich sześciu biegów. Zawodnicy, którzy wezmą udział w co najmniej 4 biegach, otrzymają koszulkę techniczną.

Dotychczas Grand Prix Tychów w Biegach Długodystansowych stanowiło dystans 10 km dla mężczyzn, natomiast kobiety mogły pokonać dystans 5 km. W tegorocznym, XII Grand Prix Tychów wprowadzono zmiany o które prosili zawodnicy. I tak, zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają dowolność w wyborze dystansu (5 lub 10 km). Jak podkreśla organizator punkty za uzyskane miejsce w każdym z sześciu biegów będą przypisywane również do dystansu, zatem najlepiej całą serię sześciu biegów Grand Prix przebiec na jednym wybranym dystansie.

W pierwszym biegu XII Grand Prix Tychów udział wzięło 144 uczestników. Najszybszą z kobiet na dystansie 5 km była Karolina Śliwa (22:30), natomiast dystans 10 km najszybciej pokonała Agata Długosz (42:00). Wśród mężczyzn bieg na 5 km wygrał Dominik Błaszczyk (18:42), a bieg na 10 km Grzegorz Szymura (38:27).

Obecnie pora na II Bieg XII Grand Prix Tychów, który odbędzie się już 24 lutego 2019r. Wszystkim startującym życzymy powodzenia! 🙂

 

Zdjęcia z I biegu można obejrzeć na profilu Aktywna Muchafotorelacja.

XII Grand Prix Tychów

I Bieg – 27 stycznia

II Bieg -24 lutego

III Bieg -31 marca

IV Bieg – 24 listopada

V Bieg -1 grudnia

VI Bieg -15 grudnia

Organizatorem Grand Prix Tychów jest MOSiR Tychy wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach.

 

Tekst: Klaudia Matlachowska

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.