Jubileuszowa Perła Paprocan za nami. Byle do wiosny!

Jubileuszowa Perła Paprocan za nami. Wczoraj (21 października) już po raz trzydziesty zapaleni miłośnicy biegania i nordic walking stanęli na linii startu. Panująca od samego rana aura zdawała się być przeszkodą, ale nic z tych rzeczy! Zawodnicy doskonale zareagowali na niską temperaturę i chłodny wiatr tworzące doskonałe warunki do pobijania swoich rekordów życiowych.

Perła Paprocan to zawody na różnych dystansach. Zawodnicy mogą pokonać trasę 7 km lub jej wielokrotność, aż do maratonu. Co ciekawe, zawodnicy przed startem nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przemaszerować.  Nie ma także limitu czasowego. W jubileuszowej Perle Paprocan udział wzięło 895 osób. Aż 384 z nich pokonały biegowy półmaraton. Zawodników, którzy pokonali półmaraton “na kijkach” było 75. Maraton natomiast pokonało 58 biegaczy.

Medale na Perle rozdawane są uczestnikom, którzy “zdobędą” minimum 3 okrążenia wokół Jeziora Paprocańskiego czyli dystans półmaratoński.  Pozostałe osoby, które zdecydowały się na mniejszą ilość “kółek” otrzymują dyplomy. XXX Perła Paprocan obfitowała także w inne liczne nagrody, niespodzianki i gadżety. Mogliśmy także posłuchać koncertów – dwuosobowej formacji KASIA SKIBA I JA oraz zespołu rockowego  PAGANDA.

Perła Paprocan to największe i najpopularniejsze zawody organizowane na Paprocanach. Pierwsze z nich zostały zorganizowane w październiku 2007 r., a frekwencja liczyła … 9 osób. Ilość osób zainteresowanych biegową sportową rywalizacją szybko rosła. Jubileuszowa Perła Paprocan na której pojawiło tak wielu zawodników mówi sama za siebie. Swobodna inicjatywa kilku znajomych była strzałem w dziesiątkę! Obecnie Perłę Paprocan możemy śmiało traktować jako markę oraz symbol dzielnicy Paprocany.

Wydarzenie organizowane jest przez Tyskie Stowarzyszenie Sportowe, na którego czele stoi Teresa Noga (wywiad z Teresą możecie przeczytać >tutaj). Kolejna XXXI edycja Perły odbędzie się 24 marca 2019r.

Tekst i zdjęcia: Klaudia Matlachowska