Nasiona rozdane! Otrzymało je ponad 200 tyszan.

29 maja na Paprocanach odbyło się zorganizowane przez Klaudię Matlachowską oraz Karolinę Chemicz – Pałys rozdanie nasion roślin miododajnych. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a długa kolejka, która utrzymywała się przez 1,5 godziny robiła ogromne wrażenie na paprocańskich spacerowiczach.  Od godziny 17:00 można było podejść do specjalnie wyznaczonego miejsca tuż przy obiekcie Promenada i bezpłatnie odebrać swoje nasionka. Kolejka po nasiona ustawiła się już jednak kilkadziesiąt minut wcześniej.

Jak mówią organizatorki, uprawa roślin miododajnych, przyjaznych pszczołom nie jest trudna oraz nie wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Może to zrobić każdy, na swoim balkonie czy w ogrodzie. A co daje sadzenie i pielęgnowanie takich roślin? Przede wszystkim wsparcie środowiska, gdyż takie rośliny są dla niego niezwykle przyjazne i wspierają owady i zwierzęta. Jest to faktyczna pomoc dla tak pracowitych i przyjaznych nam pszczół. Co istotne, uprawa takich roślin powoduje oczyszczanie powietrza i produkcję tlenu. No i co oczywiste, takie rośliny pięknie wyglądają i stają się ozdobą np. balkonu.

Podczas wydarzenia rozdanych zostało ponad 200 sztuk nasion roślin miododajnych. Początkowo organizatorki planowały rozdać nasiona około 100 osobom, jednak widząc duże zainteresowanie wydarzeniem na faceboooku postanowiły ufundować dwa razy większą ilość. Kolejna akcja rozdawania nasion planowana jest na wiosnę 2021 roku, a organizatorki planują, aby była to coroczna inicjatywa.

Relację z wydarzenia napisali redaktorzy z gazety “Twoje Tychy” (artykuł z 2 czerwca 2020)

Organizatorzy:

Klaudia Matlachowska – Tyski Społecznik
Karolina Chemicz-Pałys – Radna Miasta Tychy “Zielone Tychy”

Wydarzenie: Rozdanie roślin miododajnych w Tychach

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.