Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – już w tę niedzielę!

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest to ogólnopolski bieg odbywający się od 2013 roku. Jego pierwsza edycja, mająca charakter typowo surwiwalowy zgromadziła 50 uczestników, natomiast rok później było to już 1500 biegaczy. Bieg upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP organizowany jest w wielu polskich (i nie tylko!) miastach. W roku 2017 udział wzięło w nim około 60 000 uczestników z 281 miast!

W Tychach bieg „Tropem Wilczym” odbywa się na Paprocanach, a trasa wiedzie wzdłuż jeziora. Długość trasy “Biegu Pamięci” to 1963 metry. Można także wziąć udział w “Biegu Głównym” na dystansie 10 km. Również dla dzieci i młodzieży zostały przygotowane atrakcje m.in biegi na dystansach od 200 – 600 m oraz drobne upominki.  Oprócz biegów, prawdziwą atrakcją wydarzenia będzie powrót na Paprocany żołnierzy z grup rekonstrukcyjnych. Na wszystkich będą czekały ciepły posiłek i herbata.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się już w tę niedzielę, 3 marca 2019r. Start w samo południe. Wydawanie pakietów startowych od godziny 9:00.

Organizatorami tyskiej edycji biegu są Fundacja „Wolność i Demokracja” oraz Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy Tyski Fanoraz „Kibice razem”. Bieg współorganizują: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach, Górniczy Klub Sportowy GKS Tychy,SPLA Tychy, 43-100 Tychy Sport, KB 40-latek Tychy, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 73 Pułku Piechoty, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach, Muzeum Śląskiego Września 1939 Roku, APEX PREDATOR, „Szczyt Formy”

Koordynator Biegu: Ireneusz Ruchała 507 382 376

 

Więcej informacji na temat biegu znajdziecie na stronie TropemWilczym.pl

Regulamin tyskiej edycji biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” znajduje się >tutaj.

Link do wydarzenia na facebooku.

 

Tekst: Klaudia Matlachowska

źródła informacji:

TropemWilczym.pl

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2019 / MOSIR Tychy

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.