Weź się przyłącz – akcja zbierania żołędzi w Paprocanach trwa!

W paprocańskim parku powoli robi się kolorowo, a w powietrzu czuć klimat zbliżającej się jesieni. Co rusz z drzew spadają żołędzie … tysiące żołędzi po które możesz wyciągnąć dłoń i zrobić dobry uczynek! Od niedawna dzięki inicjatywie Karoliny Chemicz-Pałys, aktywnej w temacie przyrody tyskiej działaczki istnieje możliwość przekazania żołędzi na rzecz rannych dzikich zwierząt przebywających w Pogotowiu Leśnym w Mikołowie, do którego trafiają także zwierzęta z Tychów. Dziś, 15 września 2018r. zadanie dostarczenia żołędzi w odpowiednie miejsce zostało znacznie ułatwione. Na Paprocanach zostało bowiem rozstawionych 13 specjalnie oznaczonych koszy do których można wrzucać zebrane żołędzie. Wspaniały przykład dała dziś Pani Agnieszka, która wraz ze swoimi dziećmi wypełniła żołędziami cały kosz! – Zapełnienie go zabrało nam niecałe 40 minut – mówi Pani Agnieszka, a jej uśmiech zdradza, że była to sama przyjemność.

Wraz z Karoliną zachęcamy do zbierania żołędzi dla zwierząt podczas rodzinnych spacerów. A jeśli uda Wam się napełnić kosz i chcecie się pochwalić swoim dobrym uczynkiem wysyłajcie zdjęcia w prywatnej wiadomości na FP Paprocany Foto. Zostaną one opublikowane w tej notce. Weź się przyłącz i zbieraj żołędzie! Do zobaczenia na Paprocanach!

__________________________

Karolina Chemicz-Pałys

 

Niezwykle aktywna w temacie przyrody tyska działaczka. Niezmiennie bujająca w obłokach … a raczej w drzewach 🙂 W jej głowie z każdą chwilą rodzi się mnóstwo pomysłów, które realizuje z pasją i ogromną miłością do przyrody. Założycielka strony przyrodawmiescie.pl, administrator FP Przyroda w mieście. Jestem na TAK.

 

 

Tekst i zdjęcia: Klaudia Matlachowska

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.