Wspólny trening tyskich biegaczy na Paprocanach

W Tychach jest wiele ciekawych ścieżek biegowych, a jedną z najbardziej znanych i lubianych jest trasa wokół Jeziora Paprocańskiego. To właśnie na Paprocanach odbywa się większość zawodów biegowych oraz wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że z biegiem lat coraz więcej osób spotykało się na wspólne bieganie, co sprawiło, że szybko utworzyły się tzw. grupy biegowe. 40 – latek, Team Papry, Runhogs, Lake Runners – to wszystko są ludzie, którzy potrafią połączyć fascynację sportową z nawiązywaniem ciekawych znajomości, a nawet przyjaźni. Pod koniec 2018 roku, zapalony biegacz Przemek Sołtysik wpadł na pomysł, aby zebrać wszystkie grupy biegowe i spotkać się na wspólnym treningu. To był strzał w dziesiątkę! Na wspólne bieganie przybyło kilkadziesiąt osób, a trening stał się wspaniałą okazją do podsumowania roku 2018, zarówno w sferze treningowej, jak i prywatnej.

To, co okazało się fajnie zrealizowanym pomysłem, ziści się również w tym roku. Ponownie tyscy biegacze spotkają się na wspólnym treningu. Przemek o swoim pomyśle mówi tak: –  To była spontaniczna myśl! Pomyślałem, że  fajnie byłoby się spotkać w gronie tyskich biegaczy (i nie tylko tyskich), tak po prostu pod szyldem “Biegające Tychy i przyjaciele”. Założenie było takie, że łączy nas pasja, którą razem dzielimy mimo różnych grup biegowych jakie są w Tychach. Pomysł na taki trening narodził się tak jakoś naturalnie, wręcz żywiołowo. Zaczęło się od “wrzucenia” postu na profilu “Biegające Tychy”. Pomysł się przyjął i reszta poleciała już sama – podsumowuje z uśmiechem.

Tegoroczny wspólny trening pod szyldem “Biegające Tychy i Przyjaciele” odbędzie się 29 grudnia o godzinie 8:30. Biegacze planują pokonać razem trasę ok. 10 – 15 km. Po biegu, dla chętnych planowane jest także wspólne morsowanie. Miejsce zbiórki to boisko do koszykówki na Paprocanach. Każdy może się przyłączyć i może okazać się, że ostatni trening w roku 2019 stanie się początkiem wspaniałej przygody.

Organizator: Przemek Sołtysik

Wydarzenie: Biegające Tychy i Przyjaciele – wspólny biegowy trening

Tekst: Klaudia Matlachowska

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.